Sport

Te Bashkimi presin ta befasojnë Prishtinën

Te Bashkimi presin ta befasojnë Prishtinën
 

Edhe pse kanë tejkaluar pritjet për këtë edicion, te Bashkimi synojnë që ta befasojnë Z Mobile Prishtinën në serinë gjysmëfinale të plejofit në Superligën e Kosovës në basketboll.

Synimi i klubit nga Prizreni ka qenë vetëm futja në plejof. Bashkimi është nënkampion në fuqi dhe ka prekur gjysmëfinalen pas eliminimit të Trepçës në çerekfinale 2:0 në seri.