Sport

Tre trajnerë dhe 120 milionë euro nuk i mjaftuan Fulhamit

 

Më 26 maj të vitit të shkuar, pak orë para finales të Ligës së Kampionëve, një grup i tifozëve po festonte si i çmendur për arritjen e ekipit të tyre.

Fulhami kishte mposhtur Aston Villan 1:0 në finalen e plejofit në Championshipit për të konfirmuar pjesëmarrjen në Premier League për edicionin 2018/19. Fulhami po kthehej në elitën e futbollit anglez pas një mungese katërvjeçare. Por, dhjetë muaj më vonë, të njëjtit tifozë janë shumë të zhgënjyer.