Sport

​UEFA e dënon Sergio Ramosin

​UEFA e dënon Sergio Ramosin
 

Mbrojtësi i Real Madridit, Sergio Ramos është dënuar nga UEFA me dy ndeshje moslojë.

Pas këtij dënimi, Ramos do të humbë takimin e kthimit me Ajaxin si dhe me kundërshtarin e mundshëm që Real Madridi do të ketë në çerekfinale.