Arsenali do që Havertz të jetë zëvendësues i Ozilit

Arsenali do që Havertz të jetë zëvendësues i Ozilit

16 February 2019 19:31

Arsenali dëshiron që yllin e skuadrës Mesut Ozil ta zëvendësojë me talentin e Bayer Leverkusenit, Kai Havertz, raporton Calciomercato.

Mesfushori 19 vjeçar vlerësohet si njëri nga talentët më të mëdhenj në Bundesligë, derisa ka shënuar 11 gola e ka bërë gjashtë asistime në 28 paraqitje për klubin gjerman, transmeton Koha.net.

Havertz është krahasuar edhe me Ozilin, si dhe me yjet e tjerë të Gjermanisë, Toni Kroos e Michael Ballack.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme