Sport

Rashica: Suksesi i Kosovës, momenti i karrierës

Rashica: Suksesi i Kosovës, momenti i karrierës

Ylli i Kosovës Milot Rashica e vlerëson si momentin më të rëndësishëm të karrierës së tij, suksesin e arritur deri më tani me kombëtaren në Ligën e Kombeve.

Vendi i parë në grup, dhe mundësia për të luajtur për kualifikim në Euro 2020, sipas Rashicës, është momenti më i dashur i tij, në një intervistë ndryshe të bërë për faqen e klubit Werder Bremen, transmeton KTV.