Napoli fiton ndaj Lazios, mbetet prapa Juves Foto: Reuters

Napoli fiton ndaj Lazios, mbetet prapa Juves

20 January 2019 22:24

Napoli ka fituar në xhiron e 20-të në Serie A ndaj Lazios 2 me 1 duke vazhduar ndjekjen e liderit, Juventus.

Skuadra napolitane realizoi dy golat në pjesën e parë. Për Napolin shënuan Callejon dhe Milik.

Në pjesën e dytë, Ciro Immobile ngushtoi rezultatin në 2 me 1 në minutën e 65-të.

Nga minuta e 70-të, Lazio mbeti me një futbollist më pak në fushë, pasi Francesco Azcerbi u ndëshkua me karton të kuq.

Napoli ka 47 pikë në pozitën e dytë në Serie A. Juventusi mbetet i pari me 53. Interi është i treti me shtatë pikë më pak se Napoli.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme