Sport

Arbër Zeneli, Futbollisti i Vitit i Kosovës

Arbër Zeneli, Futbollisti i Vitit i Kosovës

Ylli i Hereenvenit dhe i përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është shpallur futbollisti më i mirë i Kosovës për vitin 2018 nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Ai ishte lojtari më efikas për Kosovën në Ligën e Kombeve, si dhe i pari që realizoi hat-trick për Kosovën.