Sport

Kthimi triumfues i Majlindës shoqërohet me titull të Norës dhe dy medalje të tjera

 

Një fundjavë impresive kishte ekipi i Kosovës në xhudo. Trajneri Driton Kuka ka udhëtuar me katër xhudistë në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, ku të shtunën nisi turneu Grand Slam i xhudos. Dhe të gjithë xhudistët kosovarë fituan medalje.

Madje të gjithë ishin në finale. Bilanci përfundimtar i Kosovës është një medalje e artë e tri të argjendta, një bilanc për të cilin trajneri Kuka pranon se vetëm ka mundur të ëndërrojë, shkruan sot “Koha Ditore”.