Sport

Di Francesco në presion, katër ndeshjet e ardhshme vendimtare

 

Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco, raportohet se është afër shkarkimit, pas humbjes si vendas 0 me 2 nga Spali të shtunën.

Edhe pse e mbylli sezonin e shkuar në pozitën e tretë dhe arriti gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, ai është në presion të lartë në Stadio Olimpico.