Showbiz

Dua Lipa pjesë e koncerteve të fundvitit në New York dhe Londër

Foto: AP/Associated Press
 

Ylli i muzikës pop, Dua Lipa, po vazhdon të performojë në kuadër të ngjarjes së përvitshme, “iHeartRadio Jingle Ball”.

Gjatë fundjavës ajo interpretoi në koncertin e organizuar në New York, ku e argëtoi turmën me disa prej hiteve të saja muzikore. Pjesë e listës së yjeve të cilët e ndanë këtë skenë me Lipën ishin, Lizzo, grupi “Backstreet Boys”, Demi Lovato dhe Charlie Puth.