Showbiz

Ye dhe Kim reagojnë ndaj fushatës së papërshtatshme të markës “Balenciaga”

Foto: AP/Associated Press
 

Ish-çifti i njohur i showbizit, Kanye West dhe Kim Kardashian, ka folur për polemikat e fundit rreth një fushate të markës “Balenciaga”, e cila shfaqte imazhe “të seksualizuara” të fëmijëve.

Javën e kaluar, disa figura kulturore e kritikuan ashpër shtëpinë e famshme të modës, kjo pasi i postuan disa fotografi të kampanjës për Krishtlindje, ku përfshiheshin fëmijë duke mbajtur në duar çantat e ariut prej pelushi, të cilat mbanin aksesorë të papërshtatshëm për fëmijë.