Showbiz

Rikthehet Iggy Azalea

Foto: AP/Associated Press
 

Iggy Azalea e ka paralajmëruar rikthimin në muzikë, vetëm një vit pasi deklaroi se po pauzon nga skena për disa vjet.

Rep-artistja australiane e publikoi albumin e tretë të incizuar në studio, “The End Of An Era”, në gusht të vitit 2021. Pak kohë pas këtij lansimi, Azalea i shfrytëzoi rrjetet sociale për ta konfirmuar largimin nga muzika, për t’u fokusuar në projekte tjera kreative dhe gjëra të cilat i ka pasion dhe e frymëzojnë në jetë.