Showbiz

Pete Davidson është larguar nga emisioni “Saturday Night Live”

Foto: AP/Associated Press
 

Komediani 28-vjeçar, Pete Davidson, i cili është në lidhje romantike me yllin televiziv Kim Kardashian nga tetori i vitit 2021, është larguar nga emisioni “Saturday Night Live”.

Ai ishte pjesë e shout humoristik nga viti 2014 dhe të shtunën (21 maj), Davidson e shënoi performancën e fundit si aktor i rregullt i emisionit shumë të ndjekur televiziv, me ç’rast e dha një fjalim emocional dhe deklaroi se ky shou ia ka shpëtuar jetën, raportoi të hënën portali “Female”.