Showbiz

“Turning Red” filmi i ri i animuar i studios “Pixar”

 

Studioja e njohur për realizimin e filmave të animuar, “Pixar”, e ka publikuar trailerin e parë të projektit të ardhshëm me titull, “Turning Red”.

Ky është filmi i parë i metrazhit të gjatë i “Pixarit” që vjen i realizuar nga një regjisore aziatike. Ajo është Domee Shi e cila më së miri njihet për filmin e metrazhit të shkurtër të shpërblyer me Oscar, “Bao”, dhe kontributin në filma të tjerë të studios së famshme “Pixar” të tillë si, “Inside Out”.