Showbiz

“Red Notice” filmi i ri i Netflixit që duhet shikuar patjetër

 

Është publikuar traileri zyrtarë i filmit të ardhshëm të Netflixit, “Red Notice”, i cili i bënë bashkë tre prej yjeve më të mëdhenj të filmave aksion në Hollywood, Dwayne “The Rock” Johnson, Ryan Reynolds dhe Gal Gadot.

Ky projekt që besohet se do të shndërrohet në hitin e radhës së platformës së njohur digjitale, e sjell historinë e një agjenti të FBI-së me parime të mira, John Hartley, të cilit i caktohet detyra t’i sjell para drejtësisë disa prej kriminelëve më të mëdhenj në botë. Pa e menduar dhe planifikuar, ai ndeshet me dy hajdutë rival në mes të një grabitjeje, Nolan Booth dhe The Bishop. John vendos ta bëjë një marrëveshje me Nolanin për t’i ndihmuar ta arrestojë hajduten e talentuar, The Bishop, dhe si shpërblim për ndihmën e tij, i premton Nolanit se do ta shpëtojë nga telashet me të cilat është ngatërruar.