Showbiz

Snoop Dogg publikon datat e turneut për 2022-n

Foto: AP/Associated Press
 

Artisti i zhanrit hip-hop, Snoop Dogg, do ta nisë turneun muzikor vitin e ardhshëm. Ylli muzikor amerikan i ka shpallur zyrtarisht datat për turneun në Australi të quajtur “I Wanna Thank Me”.

Koncerti i parë i Snoopit është caktuar të jetë në Perth më 26 tetor, 2022. Më pas ai do të niset drejt Sidneit, për të vazhduar për në Melburn dhe Brisban.