Showbiz

Megan Thee Stallion dhe Harry Styles, triumfuan për herë të parë në “Grammy”

Foto: AP/Associated Press
Foto: AP/Associated Press
 

Rep artistja 26-vjeçare Megan Thee Stallion ishte ndër fituesit kryesorë në edicionin e 63-të të ceremonisë shpërblyese “Grammy”, e cila u mbajt të dielën mbrëma.

Megan e cila ishte nominuar në gjithsej katër kategori, triumfoi në tri prej tyre duke i fituar çmimet: “Artistja më e mirë e re”, “Kënga më e mirë rep” dhe “Performanca më e mirë rep”, për hitin e saj “Savage”.