Showbiz

Charlize Theron dhe Kerry Washington pjesë e filmit “The School for Good and Evil”

Charlize Theron dhe Kerry Washington pjesë e filmit “The School for Good and Evil”
 

Aktorja 45-vjeçare e cila e gëzon një karrierë të suksesshme në Hollywood, Charlize Theron, është bërë pjesë e pastës së aktorëve të filmit të ri të Netflixit, “The School for Good and Evil”, i cili bazohet në romanin bestseller të Soman Chainani, me të njëjtin titull. Ekipit të këtij projekti i është bashkuar edhe aktorja tjetër e njohur hollywoodiane, Kerry Washington.

Regjisori i filmit, Paul Feig, e bëri të ditur lajmin përmes një postimi në Twitter ku shkruhej: “Unë e di në çfarë shkolle do të aplikoj! Shumë i lumtur t’i mirëpres aktoret, Charlize Theron dhe Kerry Washington, në kastën e filmit ‘School for Good and Evil’. Bëhuni gati për këtë projekt të realizuar nga Netflix”.