Showbiz

Rita Ora mbush 30 vjet

 

Rita Ora mbushi sot plot 30 vjet.

Ora, ka lindur në Kosovë në vitin 1990, derisa bëri famë botërore në Britani, atje ku edhe jeton dhe ushtron profesionin e saj si këngëtare.