Showbiz

Protestat në Hong Kong, Jackie Chan shkakton zemërim me mbështetjen për Pekinin

Protestat në Hong Kong, Jackie Chan shkakton zemërim me mbështetjen për Pekinin

Ylli i filmave Jackie Chan ka shkaktuar zemërim të madh me mbështetjen e dhënë për Pekinin në protestat e Hong Kongut që vijojnë prej disa javësh. I lindur në Hong Kong, Chan i konsideroi “të trishtueshme dhe dëshpëruese” protestat dhe gjatë intervistës televizive dha mbështetje për flamurin kinez.

Një flamur i Kinës u hodh në det nga protestuesit e Hong Kongut si shenjë protestë, ndërkohë që autoritetet kanë arrestuar 5 persona për ngjarjen.