Mësohet shkaku i vdekjes së Karl Lagerfeldit Foto: Reuters

Mësohet shkaku i vdekjes së Karl Lagerfeldit

20 February 2019 17:17

Një nga emrat më me ndikim të industrisë së modës, Karl Lagerfeld, vdiq dje në moshën 86-vjeçare, dhe tani është zbuluar shkaku.

Lagerfeld vdiq nga kanceri i pankreasit, nga i cili kishte vuajtur për disa kohë, transmeton KosovaPress.

Daily Mail raporton se Karl nuk ka folur kurrë për sëmundjen e tij, si dhe se ai luftoi si luan.

Për shkak të sëmundjes, ai humbi dy revy të Channel në Paris muajin e kaluar. Si një arsye nga shtëpia e modës theksuan se Karl ndihej i lodhur.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme