Veshjet ekstravagante të yjeve në “Grammy”

Veshjet ekstravagante të yjeve në “Grammy”

11 February 2019 11:53

New Yorku propozon, Los Anxhelosi promovon. Nëse shfaqja e madhe e javës së modës së “Big Apple” shënon një kthim progresiv në hijeshinë e matur dhe nevojën për intimitet, në Kaliforni yjet e muzikës luajnë dhe lëvizin në parametra të tjerë dhe japin, me rastin e edicionit të 61-të të “Grammy Awards”, një “look” të çuditshëm dhe ironik, skenografik dhe ndonjëherë të paarritshëm.

Veshjet e yjeve kishin ngjyra decizive dhe të shkëlqyera, një kaleidoskop i stileve dhe formave.

E pamundur për të vendosur një vijë dominuese: efekti i përgjithshëm është i spektaklit të madh dhe habisë.


Lexoni edhe: 

Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”


Këtu është një përzgjedhje e asaj që pamë në tapetin e kuq, ku nuk mungojnë pa dyshim as këngëtaret me origjinë shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha./gazetashqip

Komentet

Shto koment

Të ngjashme