1 perditesime
Kulturë

Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”

Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”
07:25

Dua Lipa merr edhe çmimin e dytë “Grammy”

Këngëtarja me famë botërore e origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka fituar edhe çmimin e dytë prestigjioz “Grammy” në kategorinë Artisti i ri më i mirë.

Ky është çmimi i dytë “Grammy” në karrierën e këngëtares 23-vjeçare.


Lexoni edhe: 

Dua Lipa e Bebe Rexha shkëlqejnë në tepihun e kuq të “Grammyt” [foto]


“Jam artiste me dy çmime Grammy!!! Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse në këtë moment. I dërgoj shumë dashuri fansave të mi, familjes sime, ekipit tim, të gjithë artistëve të mahnitshëm me të cilët kam punuar dhe bashkëpunuar. Një ëndërr e vërtetë është realizuar! Faleminderit!!”, ka shkruar Lipa në Instagram, transmeton Koha.net.

 

 

00:18

Dua Lipa fiton në “Grammy”

Këngëtarja kosovare Dua Lipa ka fituar çmimin prestigjioz “Grammy” në kategorinë për Këngën më të mirë në zhanrin Dance.

Ajo këtë çmim e mori për këngën “Electricity”.

Në rrjete sociale, ylli kosovar është shprehur tejet e lumtur duke thënë se nuk mund ta besojë se ka arritur të fitojë këtë çmim.

Ky është çmimi i parë “Grammy” në karrierën e Dua Lipës.

Pos kësaj kategorie, Dua Lipa është e nominuar edhe në kategorinë për Artisten më të mirë të re.

Ceremonia për çmimet tjera do të nisë rreth orës 2:00.