Showbiz

“Bohemian Rhapsody”, filmi fitues i Golden Globe 2019

“Bohemian Rhapsody”, filmi fitues i Golden Globe 2019
Foto: Getty Images

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e Golden Globe 2019, ndërsa fitues i papritur i dy çmimeve të mëdha ishte filmi “Bohemian Rhapsody”.

Biografia e Freddie Mercury mori trofeun në shtëpi për filmin më të mirë dhe aktorin më të mirë, Rami Malek, i cili luajti rolin e Mercuryt, transmeton Koha.net.