Monica Bellucci, një shembull i bukurisë dhe modës për shumë femra

Monica Bellucci, një shembull i bukurisë dhe modës për shumë femra

09 December 2018 17:21

Në sezonin e ri të serialit televiziv francez “Dix pour cent”, gruaja më e bukur në botë Monica Bellucci luan veten, një grua që kërkon një mashkull normal.

Por bukuria fatale është e vetmuar vetëm para kamerave, në jetën private, Bellucci është më shumë se një femër emocionalisht e plotësuar.

“Gruaja të cilën e luaj takohet vetëm me yje ose biznesmenë të pasur, por me asnjërin prej tyre nuk qëndron për më shumë se tre javë. Për fat të mirë, ky nuk është rasti me mua”, thotë Bellucci në një intervistë me Paris Match.

Diva e filmit prapa ka dy martesa. Për herë të parë ajo u martua me Claudio Carlos Bassa, dhe për herë të dytë me kolegun Vincent Cassel, me të cilin gjithashtu kishte dy vajza, Dev dhe Léonie. Me Vincentin, ajo u divorcua në vitin 2013 dhe pranë vetes edhe sot ka mashkullin që e dashuron, por nuk tregon më shumë detaje rreth jetës së dashurisë.

“Ka një kohë që jam me të njëjtin person dhe gjithçka është mirë. Njeriu që ndaj jetën nuk bën të njëjtën punë si unë, por udhëton shumë. Ritmi i tij më lejon të kuptoj timen”, zbulon aktorja.

Edhe pse e lumtur dhe e kënaqur, ajo zbuloi se ajo nuk mendon shumë për martesën e re.

“Nuk mund ta programojmë ekzistencën e martesës. Kjo është diçka që dy njerëz duhet të vendosin së bashku, në një kohë të caktuar të jetës së tyre. Kur ju keni dy martesa prapa jush, duhet të merrni parasysh dhe kuptoni pse jeni martuar dhe pse jeni divorcuar. Le të themi se unë jam tani në fazën e të mësuarit”, tha ajo.

Në librin “Underground Encounters”, Bellucci thotë se gruaja, në fakt, është thelbi dhe mashkulli është motori që drejton.

“Këto gjëra janë të trashëguara. Unë nuk mendoj se ne duhet të jemi në luftë me njerëzit në çdo gjë. Gratë paraqesin dashurinë universale për shkak të aftësisë së tyre për të ofruar, pa dashur në këmbim, por ndryshe nga nënat tona, tani, kur nuk jemi të lumtura, ne largohemi, ndahemi”, u shpreh ajo.

Aktorja kohët e fundit festoi ditëlindjen e 54-të, dhe nuk e fsheh që në këtë periudhë kohore të ekzistencës së saj ka gjetur një moment të mrekullueshëm, i cili i duket si një liri e sapokrijuar.

“Karriera ime ka mbaruar, çdo gjë që vjen tani është një bonus! Kam rritur vajzat e mia, Deva është 14-vjeç dhe Leonie tetë. Por a e dinë meshkujt përgjegjësinë e tyre? Kur shkoj në shkollë, unë shoh 90 për qind të grave në takimet e prindërve”, tha aktorja.

Edhe në dekadën e gjashtë të jetës, Bellucci mban me të drejtë titullin si gruaja më e bukur në botë. Ajo për vite është shembull i bukurisë dhe modës për shumë femra, por megjithatë aktorja nuk dëshiron të flasë për atë si një ikonë.

“Ikonë? Çfarë mendoni, se po ec mbi ujë? Vërtet, ishte më e komplikuar që burrat të vinin tek unë kur isha më e re, në të vërtetë ata dukeshin të frikësuar. Por sot, me disa rrudha dhe mangësitë e mia, kanë më pak frikë nga unë. Nuk jam më një vajzë, por një grua e pjekur”, thotë Bellucci, transmeton ksp.

Karriera e divës italiane ka filluar që nga mosha 16-vjeçare si modele dhe ka tërhequr vëmendjen. Megjithatë, ajo është e vetëdijshme se përsosmëria nuk ekziston.

Megjithëse magjia e saj është pjesë integrale e jetës së saj, aktorja është më e lumtur në përballje.

“Bukuria është një hendikep nëse je budalla, jo nëse je inteligjent dhe e di se si ta përdorësh atë. Ndihem mirë dhe rehat në trupin tim, por jo sepse jam e bukur. Unë njoh shumë njerëz të bukur dhe jeta e tyre është thjesht e tmerrshme. Unë kurrë nuk kam qenë një person që zgjohem për të shkuar në palestër. Është e vërtetë që më pëlqejnë ëmbëlsira dhe një gotë verë, dhe shumë rrallë cigare. Pa këto kënaqësi nuk do të kisha jetuar. Kjo është arsyeja pse këshilla ime me fat: Hani mirë, pini mirë, gëzoni seks të mirë dhe gjithmonë qeshni. Pjesa tjetër e tyre do të vijnë tek ata”, tregon ajo recetën për lumturinë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme