Ëmbëlsirë me kokos dhe vishnje

15 September 2017 18:02

Për përgatitjen e kësaj ëmbëlsire iu duhen produktet e mëposhtme:

5 vezë

150 gr sheqer

200 gr miell

3 lugë supe kakao

200 ml qumësht

100 ml vaj

1 pako pluhur për pjekje

½ l çaji xhenxhefil të tharë

½ l çaji kanelle

1/3l çaji karafil të bluar

Kremi:

700 gr qumësht

150 gr sheqer

1 pako sheqer vanilje

6 lugë supe griz

100 gr kokos

300 gr vishnje

Pjekja: 180 gradë celsius

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme