Disa lagje të Prishtinës e Ferizajt vërshohen nga insektet e ujit

Disa lagje të Prishtinës e Ferizajt vërshohen nga insektet e ujit

Agim Ademi Agim Ademi 19 July 2019 08:34

Banorë të disa lagjeve në Prishtinë po përballen me insektet që kanë pushtuar hyrjet dhe apartamentet.

Insektet e njohura me emrin “water bugs”, depërtojnë nëpër gypat e kanalizimit dhe shkaktojnë 33 sëmundje, shkruan sot Koha Ditore.

Më së shumti këto insekte janë shfaqur në lagjet “Ulpiana”, “Arbëria”, “Dardania” e “Lakrishte”.

Teksa në Ferizaj më së shumti janë prezente në rrugën “Dëshmorët e Kombit”.

Banorë të të dyja komunave kanë deponuar ankesa te autoritetet komunale, porse deri tashti nuk është bërë asnjë intervenim.

Alban Kika, përfaqësues i një biznesi në sheshin “Nëna Terezë”, ka thënë se janë në hall nga këto insekte.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme