Luftarake

Caktohet data e rimeçit Usyk – Fury

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury

Oleksandr Usyk dhe Tyson Fury do të luftojnë në një rimeç më 21 dhjetor të këtij viti në Arabinë Saudite, raporton “TNT”.

10 ditë më parë, Usyk u bë kampion i padiskutueshëm i boksit në peshat e rënda pasi mposhti Furyn me pikë.

Usyk u bë boksieri i parë që mban katër titujt e mëdhenj të botës.

Boksieri ukrainas e mposhti Furyn pas 12 rundeve. Por rundi vendimtar ishte ai i nënti, në të cilin Usyk e rrëzoi britanikun.

Usyk dhe Fury ishin pajtuar që të ketë rimeç mes tyre. Në kontratë, muaji tetor ka qenë i paraparë për meçin e dytë mes tyre, por është zhvendosur më 21 dhjetor.