Lokalet 2021

Kronikë zgjedhore Abdixhiku thotë se Hazirit dhe Halitit duhet t’u besohet edhe nga një mandat

 

Kandidati për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, gjatë fushatës së tij ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për mbylljen e disa lokaleve në Gjilan për shkak të shkeljes së masave anti-COVID. Në rajonin e Anamoravës, për të mbështetur kandidatët e LDK-së atje ka qëndruar edhe kryetari i këtij subjekti, Lumir Abdixhiku

Me kritika ndaj kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, e ka nisur tubimin e tij kandidati për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri. Sipas tij, gjilanasit nuk duhet të lejojnë njerëz të tillë të udhëheqin me këtë komunë.

“Ne para disa ditësh kemi pasë kryeministrin, përveçqë mbylli disa lokale, erdhi këtu në tribunën e vogël e organizoi një tubim që i theu të gjitha rregullat e IKSHPK-së. Faleminderit shumë që ju më 17 tetor votuat dhe rikthyet LDK-në si parti e parë, kjo është ajo që keni bërë ju dhe e gjithë Kosova. Ju na ranguat parti e parë larg partisë së dytë”, u shpreh Haziri.