Lokalet 2021

Kronika Zgjedhore/ LVV-ja premton zonë të re ekonomike në Prizren

Foto: KTV
 

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, është mjaft aktiv në fushatën e tij për të marrë edhe një mandat në krye të kësaj komune. Haskuka, fushatën e tij për zgjedhjet e 17 tetorit, e ka vazhduar në fshatrat Atmaxhë, Vlashnje, Kobaj dhe Muradem.

Nga atje Haskuka ka premtuar edhe një zonë të re ekonomike në rrugën Prizren – Kukës, e mbështetje për fermerët.