Lifestyle

Lakra rikthehet si kryefjala e ushqyerjes së shëndetshme

Foto: Flickr
 

Lakra ka pësuar një rikthim në arenën e ushqimeve më të shëndetshme për organizmin e njeriut. Sipas Wall Street Journal, lakra është kryefjala e ushqyerjes gjatë pandemisë së koronavirusit.

E përse të mos jetë kështu?! Lakra kushton pak, qëndron gjatë, përdoret në shumë receta gatimi, është plot e për plot me vitaminë C, K, dhe B6