Lifestyle

Si ndikon xhenxhefili në shkrirjen e dhjamit në trup

 

Xhenxhefili, si një përbërës i recetave dhe çajeve, mund të mbrojë organizmin nga dhjami i tepër si dhe ndaj sëmundjeve kronike.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, konsumimi i xhenxhefilit është një metodë e zgjuar dhe e thjeshtë parandaluese e shumë problemeve.