Lifestyle

Çaji me farat e finokut – arsyet pse duhet ta provoni menjëherë

Çaji me farat e finokut – arsyet pse duhet ta provoni menjëherë
Foto: Ilustrim
 

Finoku ka një shije unike dhe e gjithë bima, nga rrënja tek lulet , mund të përdoret në gatim. Farat zakonisht thahen për t’u përdorur si erëza ose për t’u bërë çaj.

Çaji i finokut është një pije e cila preferohet të konsumohet pas darkës, sepse mund të ndihmojë me tretjen. Por gjithashtu mund t’ju ndihmojë për të humbur peshë dhe në përmirësimin e prodhimit të qumështit të gjirit.