Lifestyle

Nuk do keni nevojë për operacion, kjo metodë do ju shpëtojë nëse vuani nga hemoroidet

Nuk do keni nevojë për operacion, kjo metodë do ju shpëtojë nëse vuani nga hemoroidet

Konsumoni ushqime me fibra

Po kërkoni mjete shtëpiake për hemorroide? Filloni shërimin nga brenda dhe jashtë me një dietë me fibra të lartë, e cila mund të zvogëlojë gjakderdhjen dhe dhimbjen nga hemorroide. Mbushni pjatën tuaj me fruta dhe perime të pasura me fibra, oriz kafe, drithëra të plota dhe arra për lehtësim të hemorroide. Pirja e shumë ujë mund të parandalojë gjithashtu kapsllëkun.