Lifestyle

Banane me xhinxher, kombinimi i fuqishëm që largon yndyrat në trup

Banane me xhinxher, kombinimi i fuqishëm që largon yndyrat në trup

Dietat janë gjithmonë të mundimshme kur vjen puna për të humbur peshë. Por përveç dietave ka edhe mënyra të tjera efikase që ju ndihmojnë të humbni kile.

Një kombinim ushqimor i bananes me xhinxherin është një mënyrë e tillë. Kjo sepse banania është një burim i mirë kaliumi, fibrash dhe antioksidantësh, që përmban edhe sheqer natyral i cili i jep energji trupit dhe e ushqen në mënyrë korrekte. Rregullon nivelin e sheqerit në gjak dhe përmirëson sistemin e tretjes. Ndihmon edhe në absorbimin e nutrientëve nga ushqimet. Në të njëjtën mënyrë, xhinxheri përshpejton metabolizmin dhe ruan ndjesinë e ngopjes. ‘Living’ sjell këtë recetë për ta përgatitur edhe ju në shtëpitë tuaja