Lëmsh

Shkencëtarët me 3D rindërtojnë fytyrën e një gruaje të shekullit XIV

 

Shkencëtarët po punojnë në rindërtimin digjital 3D të një gruaje të bukur që ka jetuar gjatë shekullit të 14-të.

Gruaja është e panjohur. Raportohet të ketë vdekur në të 20-tat e saj dhe është vendosur në një shtrat me guaska deti, shkruan "Daily Mail" të dielën.