Lëmsh

Ariu i dehur shpëtohet në Turqi, konsumoi “mjaltë të çmendur”

 

Zyrtarët në Turqi kanë njoftuar se një ari kafe është shpëtuar pasi u gjet në një gjendje të rëndë dehjeje nga konsumimi i një sasie të madhe mjalti halucinogjen, shkruan “Upi”.

Ministria turke e Bujqësisë dhe Pylltarisë ka thënë se ariu u gjet në gjendje të rëndë në provincën Duzce gjatë fundjavës dhe u kap nga zyrtarët për kujdesin e kafshëve të egra.