Lëmsh

Në SHBA kapet pitoni 5 metra i gjatë dhe me peshë 98 kg

Foto: Associated Press/AP
 

Gjarpri më i rëndë në SHBA u kap në Florida, raportoi të enjten “The Guardian”.

Gjarpri femër, i llojit piton, peshonte 98 kilogramë e ishte i gjatë 5 metra, ndërsa siç njoftuan biologët, kur u kap i kishte 122 vezë në zhvillim.