Lëmsh

Takimi historik: Udhëheqësi më i moshuar dhe më i ri në botë

Takimi historik: Udhëheqësi më i moshuar dhe më i ri në botë
 

Takimi mes kryeministrit të Malajzisë, Mahathir Mohamad dhe kancelarit austriak Sebastian Kurz ka shënuar historinë si takimi midis udhëheqësit më të moshuar dhe më të ri në botë.

Tun Dr Mahathir, 93-vjeç, ndodhej në një turne tre ditor në Vjenë, udhëtimi i tij i parë që nga vizita në fundit në vitin 1985.