LAJMET E MBRËMJES

Kurti takon përfaqësuesit e KFOR-it dhe EULEX-it, konstatojnë se s’duhet të ketë barrikada

 

Nuk është kumtuar ndonjë strategji për zhbllokimin e rrugëve të veriut, as pas takimit që të hënën kryeministri Albin Kurti e realizoi me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, dhe me shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark.

Pas takimit që u mbajt në Qeveri nuk pati prononcime për media. Por, në një njoftim të Ekzekutivit theksohet një konstatim i përbashkët.