Kulturë

Vdiq kompozitori i famshëm grek, Vangelis

Vdiq kompozitori i famshëm grek, Vangelis
 

Kompozitori grek Vangelis, i cili ishte i njohur për kompozimet e tij të famshme të filmave për “Chariots of Fire” dhe “Blade Runner”, ka vdekur në moshën 79-vjeçare, raportoi BBC të premten.

Ai fitoi një Oscar për rezultatin emocionues që arriti me “Chariots of Fire” të vitit 1981.