Nobeli, Handke dhe mohimi i gjenocidit

10 December 2019 20:48

Në emisionin “Express” të KTV-së, sot është diskutuar për çmimin Nobel për Letërsi, laureatin e këtij çmimi Peter Handke dhe mohimin e gjenocidit nga Akademia Suedeze.

Disa shtete i janë bashkuar Kosovës duke e bojkotuar këtë ceremoni.

Të ftuar në emision për këtë bisedë ishte regjisori Ben Apolloni dhe Rrezeart Galica, dizajner grafik.

Për më shumë, shikoni videon.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme