Kulturë

“Delegacioni” me regji të Bujar Alimanit rrëmben Çmimin e Madh në Varshavë

 

Filmi “Delegacioni” me regji të Bujar Alimanit ka fituar Çmimin e Madh në edicionin e 34 të festivalit ndërkombëtar të filmit “Warsaw Film Festival”, raporton Hollywood Reporter.

“Delegacioni” është bashkëprodhim mes katër vendeve – Kosovës, Shqipërisë, Francës, dhe Greqisë, transmeton Koha.net.