KTV programi

Sezoni i ri i KTV-së, nga 7 shtatori

 

Kohavisioni do të vijë me skemën e re programore nga 7 shtatori. Emisionet të cilat tashmë janë pjesë e ekranit tuaj do të rikthehen me ndryshime dhe risi për sezonin e ri televiziv 2020-2021.

Nga programi i mëngjesit SOT, dita juaj do të nisë mbarë me rubrikat e reja që do t’i sjellë ekipi i emisionit. Emisioni “Express” do të rikthehet në terminin e tij të zakonshëm për pasditet tuaja të mbushura me plot argëtim dhe informacion nga fusha e artit dhe showbizit deri tek sporti e zhvillimet e fundit politike në vend. Shikuesit e vegjël do të jenë në shoqëri me gjetjet e reja të shkencëtares 11-vjeçare Eni përmes serisë televizive “Androidët e Enit”, që do të vijë në transmetim nga e hëna deri të premten nga ora 10:00, derisa vikendeve emisionet “Treni”, i cili transmetohet të shtunave nga ora 15:30 dhe “Programi Fluturues i Fëmijëve”, i cili transmetohet nga ora 16:25 do të vijnë krejtësisht me përmbajtje të re.