Arrestohet hajni i veturave në Vushtrri

Arrestohet hajni i veturave në Vushtrri

08 October 2019 09:31

Hetuesit policorë në Vushtrri, bëjnë të ditur, se me datën 7 tetor 2019, kanë identifikuar dhe kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën penale ‘vjedhje e rëndë’.

Policia ka arrestuar, të dyshuarit me inicialet E. Sh., 19 vjeçar, shtetas i Republikës së Kosovës, në qytetin e Klinës, mbi bazën e dyshimeve dhe provave të siguruara se i njëjti gjatë natës në rrugën “Isa Boletini” në Vushtrri, ka vjedhur një veturë brenda së cilës kishte vegla të ndryshme pune, transmeton koha.net.

Në cilësi të provave materiale tek i dyshuari është gjetur vetura e vjedhur si dhe veglat e punës, ku pas procedurave të nevojshme verifikuese vetura i është kthyer pronarit.

Ndërsa pas procedurave intervistuese, të dyshuarit nga ana e prokurorit të rastit i është caktuar masa e ndalimit policor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme