Nisin hetimet për vdekjen e Artan Venharit me paragllajd në Prizren

Nisin hetimet për vdekjen e Artan Venharit me paragllajd në Prizren

10 September 2019 14:36

Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike ( KHAIA ), që vepron në kuadër të Zyrës së Kryeministrit, në mbledhjen e mbajtur sot ka marrë vendim për hapjen e Hetimeve për rastin e datës 07.09.2019 në Prizren ku ka humbur jetën një qytetar dhe një ka qenë i lënduar, aksident ky që ka ndodhur me paragllajd.

LEXO EDHE: Gjatë fluturimit me parashutë në Prizren humb jetën një person

Sipas Komisionit për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike, hetues përgjegjës është emëruar, Arben Dika.

Në vendimin e marrë nga ky Komision, konstatohet se hetuesi përgjegjës ka për obligim që të përgatis një raport të detajuar, përfshirë rekomandimet lidhur me rastin.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme