Arrestohet i dyshuari për tentim vrasjen në Pejë në rrugën “Eliot Engel” Foto: Ilustrim/Koha

Arrestohet i dyshuari për tentim vrasjen në Pejë në rrugën “Eliot Engel”

10 September 2019 08:41

Policia e Kosovës - Hetuesit e Drejtorisë Rajonale të Policisë ne Pejë, kanë dhënë detaje më të hollësishme pas një pune intensive lidhur me rastin “Vrasje në tentativë” të ndodhur me datë 02.09.2019, në rrugën “Eliot Engel” në Pejë.

LEXO EDHE: Tentim vrasje në Pejë

Policia njofton se ka arrestuar të dyshuarin A.GJ., i lindur 1982 m/k/sh.

“Tek i dyshuari është gjetur dhe konfiskuar Arma e tipit “Pietro Bereta” cal. 9mm, 1- karikator dhe 2- fishet 9mm, e cila dyshohet së është përdorur në rast, pas intervistimit nga hetuesit Rajonal në koordinim me Prokurorin e shtetit, rasti ri kualifikohet “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”. Me urdhër të Prokurorit të shtetit të dyshuarit iu është caktuar masa e ndalimit prej 48- orëve”, thuhet në njoftim.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme