Apeli lë në fuqi paraburgimin ndaj “Currit” dhe të tjerëve për rastin e fajdeve

30 May 2019 11:02

Gjykata e Apelit ka hedhur poshtë ankesat e avokatëve të katër të dyshuarve në aferën e fajdeve kundër vendimit të Gjykatës Themelore në Prishtinë për masën e paraburgimit prej 30 ditësh.

Apeli siç ka mësuar Koha Ditore, ka konstatuar se ankesat janë të pabaza dhe se Gjykata Themelore në Prishtinë me të drejtë ua ka caktuar masën e paraburgimit.

Një gjë të tillë për "Kohën Ditore" e ka konfirmuar zëdhënësi i Gjykatës se Apelit, Arbër Jashari.

"Apeli e ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës Themelore në lidhje me këtë rast", ka thënë ai

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme