Kronikë

“Vetura në të cilën u zunë 113 kg heroinë ishte e një personi që u gjet i vdekur në vendin ku u mor droga”

 

Prokuroria Speciale është ngarkuar me hetimin për rastin e kapjes së 113 kilogramëve heroinë në veturën tip BMW, që u zu duke kaluar kufirin nga Kosova në drejtim të Maqedonisë.

Selim Qerka, Enis Qerka dhe Gent Selaci, po udhëtonin me veturën që po vozitej nga Labinot Zeneli dhe ishte nën gjurmimin e Policisë së Kosovës, gjatë operacionit për zbulimin e një rrjeti të Narkotikëve.