Kronikë e zezë

Sekuestrohen dy armë në Prishtinë

 

Policia e Kosovës ka njoftuar se në dy pika të ndryshme janë sekuestruar dy armë zjarri në Prishtinë.

Sekuestrimi i parë ka ndodhur rreth orës 11:30 në pikën e kontrollit në lagjen Veterniku në hyrje të Prishtinës, me ç’ rast policia ka ndaluar veturën Passat me targa kosovare, dhe pas një kontrolli të detajuar ndaj personave dhe veturës ka arritur që të gjejë dhe të sekuestrojë: një revole të tipit TT, kalibër 7.62 mm, si dhe nëntë copë fishekë, kalibër 7.62 mm,